Fani Lecha Poznań
Wino a zdrowie - Wersja do druku

+- Fani Lecha Poznań (http://wacom2011.pl)
+-- Dział: Gorąca dyskusja (/dzial-goraca-dyskusja)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/dzial-rozmowy-na-kazdy-temat)
+--- Wątek: Wino a zdrowie (/w-wino-a-zdrowie)



Wino a zdrowie - Lucjana - 03-21-2022 02:32 AM

Już od jakiegoś czasu interesuję się tematyką odżywiania i zdrowego stylu życia. Mogłabym godzinami wyliczać korzyści niektórych produktów spożywczych. Nie jest również dla mnie tajemnicą, że wino pite w umiarze może mieć pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. I tutaj pojawia się pytanie: Jaka jest bezpieczna dawka wina, której bez szkody dla zdrowia przekraczać nie wolno? Piszcie śmiało jakie są Wasze opinie!


Wino a zdrowie - WithHat - 03-21-2022 04:09 AM

W sieci można się spotkać z różnymi zaleceniami… Niestety, jak dla mnie picie 1-2 kieliszka wina dziennie nie jest dobrą informacją… Moim zdaniem, przy takiej dawce prędzej stalibyśmy się osobami uzależnionymi niż odczulibyśmy korzyści zdrowotne picia tego typu alkoholu.


Wino a zdrowie - blogerka - 03-21-2022 04:36 AM

Myślę, że wszystko zależy od indywidualnego stanu organizmu, jego wagi i skłonności do uzależnień. Ja na lampkę czerwonego wina pozwalam sobie zazwyczaj 2 razy w tygodniu i to jest dla mnie norma, której staram się nie przekraczać.


Wino a zdrowie - Sweetchild - 03-21-2022 06:55 AM

Bardzo rozsądnie blogerka… Alkohol to nie sok pomarańczowy, który można pić bez umiaru.


Wino a zdrowie - śliwka - 03-21-2022 09:00 AM

Ciekawe opinie! Przyznam, że ja do abstynentów raczej się nie zaliczam, a wino, szczególnie to wytrawne, mogłabym pić niemal codziennie… Tymczasem dla wszystkich miłośników tego dobrego trunku, polecam ten internetowy sklep z winem, który już od kilkunastu lat zaopatrujemy Klientów w całej Polsce w samodzielnie importowane wina z najciekawszych regionów świata. Jak do tej pory, wszystkie moje zakupy w tym miejscu w sieci były realizowane szybko i bezproblemowo, a co najważniejsze- nie uszczupliły znacząco mojego portfela!