Fani Lecha Poznań
Wina argentyńskie – co o nich sądzicie? - Wersja do druku

+- Fani Lecha Poznań (http://wacom2011.pl)
+-- Dział: Gorąca dyskusja (/dzial-goraca-dyskusja)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/dzial-rozmowy-na-kazdy-temat)
+--- Wątek: Wina argentyńskie – co o nich sądzicie? (/w-wina-argentynskie-%E2%80%93-co-o-nich-sadzicie)



Wina argentyńskie – co o nich sądzicie? - potencjalna_krolowa - 10-25-2021 11:08 AM

Ostatnio moja koleżanka z pracy była na degustacji wina. Oczywiście nie obyło się bez skrupulatnej relacji z tego wydarzenia. To , co zwróciło moją uwagę to opinia o argentyńskich winach. Koleżanka była nimi zachwycona i twierdzi, że jeszcze nigdy nie piła takich dobrych trunków. Przyznam, że ja jeszcze nie próbowałam tego typu win. Ciekawa jestem Waszych opinii w tym temacie.


Wina argentyńskie – co o nich sądzicie? - Stefan-praktykant - 10-25-2021 12:36 PM

Nie dziwię się koleżance… Czerwone i białe odmiany winorośli uprawiane w Argentynie pozwalają na produkcję niezwykłych win wytrawnych. Zatem potencjał winiarski tego kraju tkwi w różnorodności. Tymczasem Mendoza, największy region uprawy winorośli w tym regionie to ponad 75% produkcji całego kraju! Nic dziwnego, że argentyńskie wino wyróżnia się naturalnością i ekologicznością. Sam kilkakrotnie miałem okazję próbować tego typu alkoholu i zawsze bardzo mi on smakował.


Wina argentyńskie – co o nich sądzicie? - irrrene - 10-25-2021 02:51 PM

Ja jestem smakoszem intensywnych argentyńskich win o ciemnej barwie. Wyczuwalne są w nich aromaty śliwki, tytoniu, jagód, wiśni oraz przypraw korzennych. To dla mnie idealne połączenie smaków. Warto spróbować...


Wina argentyńskie – co o nich sądzicie? - humanL - 10-25-2021 04:28 PM

Zamiast prosić o opinię na temat argentyńskiego wina na forum po prostu kup jedną lub kilka butelek tego trunku i posmakuj. Przykładowo tutaj https://www.wina.pl/101-wina-argentynskie znajdziesz sporo propozycji po przystępnych cenach.


Wina argentyńskie – co o nich sądzicie? - kaspertheghost - 10-25-2021 04:59 PM

Dobra rada @humanL! Przypadkiem trafiłem na ten wątek na forum i również jestem ciekaw jak smakują wina argentyńskie. Być może butelka tego typu alkoholu sprawdzi się idealnie na romantyczną kolacje we dwoje…