Fani Lecha Poznań
Dobry adwokat z Zielonej Góry, znacie kogoś takiego? - Wersja do druku

+- Fani Lecha Poznań (http://wacom2011.pl)
+-- Dział: Gorąca dyskusja (/dzial-goraca-dyskusja)
+--- Dział: Sprawy dnia codziennego (/dzial-sprawy-dnia-codziennego)
+--- Wątek: Dobry adwokat z Zielonej Góry, znacie kogoś takiego? (/w-dobry-adwokat-z-zielonej-gory-znacie-kogos-takiego)



Dobry adwokat z Zielonej Góry, znacie kogoś takiego? - potencjalna_krolowa - 06-26-2017 09:31 AM

Witam wszystkich na forum. Poszukuje adwokata jak w temacie. Chcę założyć mojemu byłemu szefowi sprawę o brak zapłaty wynagrodzenia. Firma się rozpadła a z racji tego że zawsze żyliśmy w przyjacielskich relacjach to liczyłam ze szef wypłaci mi pieniądze jak się trochę pozbieramy. Miał ktoś już taki problem?


Dobry adwokat z Zielonej Góry, znacie kogoś takiego? - irrrene - 06-26-2017 12:14 PM

Owszem, kiedyś pracowałam w firmie gdzie z racji tego że byliśmy mali to czasem zdarzały się opóźnienia w płatności. W pewnym momencie inwestycje i zobowiązania przerosły nasze zarobki i szef poprosił mnie czy mogę zaczekać na wypłatę wynagrodzenia miesiąc. Tak było przez trzy miesiące aż firma padła. Założyłam sprawę, złożyliśmy wniosek do komornika i czekamy.


Dobry adwokat z Zielonej Góry, znacie kogoś takiego? - Soldat - 06-26-2017 03:12 PM

Ja mam nauczkę że jeżeli dochodzi do problemu z wynagrodzeniem to trzeba składać wypowiedzenie. Wiem że są czasem sentymenty itp. ale właśnie potem są takie sytuacje. Zanim komornik odzyska pieniądze to może minąć nawet kilka lat. Tylko co jeżeli ktoś z dnia na dzień zostaje bez środków do życia?


Dobry adwokat z Zielonej Góry, znacie kogoś takiego? - WithHat - 06-26-2017 03:49 PM

Musisz znaleźć dobrego adwokata z Zielonej Góry i założyć sprawę. Teraz już tego nie przyśpieszysz ale nie ma co odpuszczać. Kiedyś pieniądze zostaną odzyskane. Jeżeli chcesz to na stronie http://adwokatpolanski.zgora.pl/ masz zakres usług kancelarii. Może ci się do czegoś przyda.


Dobry adwokat z Zielonej Góry, znacie kogoś takiego? - burning-heart - 06-26-2017 04:52 PM

U mnie wyglądało to tak. Miesiąc czekałam na wyznaczenie terminu rozprawy, później drugie tyle na uprawomocnienie wyroku, dwa tygodnie na złożenie wniosku do komornika. Oczywiście druga strona może w tym czasie odwołać się od decyzji więc to może trwać nawet kilka miesięcy.


Dobry adwokat z Zielonej Góry, znacie kogoś takiego? - humanL - 06-26-2017 05:41 PM

Pocieszenie jest takie że sądy bardzo przychylnie patrzą na wnioski byłych pracowników którzy zostali oszukani przez szefostwo. Na mojej rozprawie były szef się nie stawił i od razu dostałem wyrok zaoczny. Sprawa trwała może z kwadrans. Oczywiście strona może się odwołać.


Dobry adwokat z Zielonej Góry, znacie kogoś takiego? - potencjalna_krolowa - 06-26-2017 08:29 PM

Już dowiedziałam się trochę więcej na ten temat ale nie zostaje mi nic innego jak po prostu założyć sprawę i czekać na rozwój wypadków. Nic lepszego na ten moment nie jestem w stanie zrobić. Dzięki wielkie za rady, na pewno dużo mi to pomoże Smile