Fani Lecha Poznań
Naprawa belki w Peugeot 306 - Wersja do druku

+- Fani Lecha Poznań (http://wacom2011.pl)
+-- Dział: Gorąca dyskusja (/dzial-goraca-dyskusja)
+--- Dział: Sprawy dnia codziennego (/dzial-sprawy-dnia-codziennego)
+--- Wątek: Naprawa belki w Peugeot 306 (/w-naprawa-belki-w-peugeot-306)



Naprawa belki w Peugeot 306 - Sweetchild - 12-16-2016 04:01 PM

Czy ktoś z szanownych tutaj ma może jakieś doświadczenie z tą nieszczęsną belką w Peugeocie 306? Tylne zawieszenie ma już u mnie wyraźnie dość życia, auto systematycznie siada, jak na tyle siedzą 3 osoby to koła ocierają o nadkole…masakra jakaś. Trudno to naprawić? Warsztat krzyknął mi jakieś chore pieniądze…


Naprawa belki w Peugeot 306 - Soldat - 12-16-2016 04:37 PM

No niestety Kolego naprawa samodzielna nie jest łatwa. Już nie chodzi tutaj o samo zdjęcie belki z auta, co na upartego da się zrobić w warunkach spartańskich, ale problem będziesz miał z wyciąganiem drążków, a i potem także samych łożysk, które są zawsze mega zapieczone i wiem to z mojego doświadczenia. Osobiście polecam zajrzeć sobie na stronę tylnabelka.com bo tam właśnie zajmują się regeneracją. Nie jest drogo, a jak oddasz swoją belkę to dostaniesz zniżkę. Dostajesz gwarancję i w ogóle, a jak oddasz do pierwszego lepszego wartsztatu nie dostaniesz żadnej gwarancji.


Naprawa belki w Peugeot 306 - Sweetchild - 12-16-2016 06:11 PM

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. W sumie zastanawiam się jeszcze nad zakupem używki, byłem już na szrocie i znalazłem kilka w dobrej cenie.


Naprawa belki w Peugeot 306 - Soldat - 12-16-2016 08:24 PM

No nie wiem, jaką masz pewność, że stan tej belki nie jest lepszy od tego co teraz masz w aucie? Wydasz kasę na wymianę i za 2 miesiące będziesz musiał robić to ponownie…


Naprawa belki w Peugeot 306 - Sweetchild - 12-16-2016 08:35 PM

w sumie nie pomyślałem o tym, uszkodzenia może być nie widać dopóki belka nie jest na aucie…


Naprawa belki w Peugeot 306 - humanL - 12-16-2016 10:10 PM

Niestety jest to dość słaba tylna belka Peugeot 306 nie grzeszy wytrzymałością tego elementu, już nie raz temat przerabiałem. Poczytaj sobie tutaj http://tylnabelka.com/tylna-belka-po-regeneracji-peugeot-306/ co dokładnie się robi przy regeneracji, a będziesz wiedzał dlaczego nie opłaca się kupować używki.