Fani Lecha Poznań
Jakie badania wydolnościowe są najlepsze? - Wersja do druku

+- Fani Lecha Poznań (http://wacom2011.pl)
+-- Dział: Gorąca dyskusja (/dzial-goraca-dyskusja)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/dzial-rozmowy-na-kazdy-temat)
+--- Wątek: Jakie badania wydolnościowe są najlepsze? (/w-jakie-badania-wydolnosciowe-sa-najlepsze)

Strony: 1 2


Jakie badania wydolnościowe są najlepsze? - labamba - 03-30-2017 04:11 AM

Hejka! Od dłuższego czasu sporo trenuję i oczywiście zdrowo się żywię. Uwielbiam biegać, a także uprawiac inne sporty, jednak teraz moim takim marzeniem jest pobiec w maratonie. Sama jednak nie wiem, na ile dam radę wziąc udział w takim przedsięwzięciu. Kolega, który jest ze mną na siłowni powiedział, żebym zrobiła badania sprawnościowe. Jednak nie wiem, jakie są najlepsze. Coś polecicie?


Jakie badania wydolnościowe są najlepsze? - WithHat - 03-30-2017 06:23 AM

Wydaje mi się, że takie badania to się robi chyba u lekarza, nie? Ale z drugiej strony… po co Ci takie badanie? Spróbuj po prostu pobiegać dłużej niż zazwyczaj i zobaczysz, czy dasz radę Wink


Jakie badania wydolnościowe są najlepsze? - Sweetchild - 03-30-2017 09:16 AM

No… i przy okazji nabaw się kontuzji gdzieś w środku lasu np., nie? Niektórzy to mają takie rady, że mnie aż ściska. Zdecydowanie dobry pomysł z tymi badaniami. Choć nie wiem, czy do lekarza na takie badania dostaniesz się od ręki. Tym bardziej, że są specjalne firmy, które robią takie badania.


Jakie badania wydolnościowe są najlepsze? - labamba - 03-30-2017 11:54 AM

Tak właśnie myślałam. Ale nie wiem, do kogo się zgłosić i dokładnie na jakie badania?


Jakie badania wydolnościowe są najlepsze? - Sweetchild - 03-30-2017 01:20 PM

Jeśli mogę coś zasugerować, to polecałbym patrzeć po takich firmach, które organizują badania także w terenie. Podobno są wręcz kolosalne różnice, jeśli chdzi o wyniki badań wysiłkowych, jakie prowadzi się w laboratoriach. A wiadomo, maratonu nie będziesz biegła w domu, tylko gdzieś w terenie.


Jakie badania wydolnościowe są najlepsze? - labamba - 03-30-2017 01:52 PM

W sumie trafne… A jak wygląda takie badanie poza laboratorium?


Jakie badania wydolnościowe są najlepsze? - Sweetchild - 03-30-2017 03:55 PM

Dostajesz przenośny ergospirometr, albo też biegasz z pulsometrem, albo z jednym i drugim. To tak w dużym skrócie Smile


Jakie badania wydolnościowe są najlepsze? - Soldat - 03-30-2017 06:21 PM

Skrót rzeczywiście spory skrót Wink Ale kolega dał Ci dobrą radę. Polecam osobiście firmę smartergotest.com/. Prowadzone przez nich badania są rzetelne. Zawsze też pomagają odpowiednio zinterpretować ich wyniki. Z ich pomocy korzystało już wiele związków sportowych w Polsce.


Jakie badania wydolnościowe są najlepsze? - labamba - 03-30-2017 08:37 PM

Hm, a masz jakiś opis ich oferty?


Jakie badania wydolnościowe są najlepsze? - Soldat - 03-30-2017 09:15 PM

Jasne, możesz się z nim zapoznać na smartergotest.com/pl/page/5/Badania_Wydolnosciowe/. Prowadzą też nowoczesne badania SET, które są ich autorskim systemem badań wydolnościowych. Potrzebny jest tylko pulsometr z GPSem Wink